avaleht infopäring admin
        

MUUSIKAMOOS 2011

 

Teisipäeval, 15. märtsil kell 19 Teater Endla kohvikus

ROUGE MADAME (Prantsuse-Eesti)


Lembe Lokk (vokaal)

Jean-Christophe Onno (kitarr, bass, klahv)

Gaël Uzereau (helimodulatsioonid ja -re¾ii)

 

Lembe Lokk on aastaid Prantsusmaal tegutsenud Eesti laulja ja näitleja, kes loometööga paralleelselt ja sellega seoses on jõudsalt kaasa aidanud eesti kultuuri levitamisele. Ta on Pariisi Eesti Kooli asutaja ning ühtlasi selle juhataja ja üks õpetajatest alates 2008. aasta sügisest. Lõiguke "Pealtnägijast"

 

etv.err.ee/arhiiv.php (alates 18'33'')

 

ROUGE MADAME

Rouge Madame ei ole tavaline pop-bänd. See on unikaalne kooslus, mis on sündinud kahe väga erineva taustaga looja kohtumisest. Poolteist aastat pärast ühinemist moodustab eesti-prantsuse duo tugeva tandemi, mida liidab vastandite tõmbumise jõud: naisalge vs meesalge, akustiline vs elektrooniline, moodne vs arhailine... Tulemus on omapärane muusikaline magnetism, mida ei ole lihtne piiritleda, kuid mille võnked on selgelt tajutavad.

 

Duo etteaste ei ole tavaline meelelahutus. See on kindlasti enam kui lihtsalt kontsert, pigem muusikaline häppening. Moodsa elektroonika abiga annab Rouge Madame välja suurema koosseisu mõõdu; ansambli helikeel on värske, käekiri kli¹eevaba. Prantsuse-, eesti- ja ingliskeelset omaloomingut täiendavad ootamatus tõlgenduses Valgre, eesti rahvalaul ja üllatused. Käsil on debüütalbumi salvestamine.

 

Kuigi Rouge Madame on uus ja laiemale publikule esialgu veel tundmatu ansambel, on nad ühtviisi heatahtlikult vastu võetud nii Pariisi prestii¾ikates saalides kui pisemates klubides. Duot on kahel korral "soendusesinejana" kasutanud Prantsusmaal väga tuntud rock artist Jean-Louis Murat, kelle kontserdid Prantsusmaal on tavaliselt nädalaid ette välja müüdud (09.04.10 Bataclan, ca 2000 inimest; 23.11.10 l'Alhambra, ca 1000 inimest). Esimesed vastukajad meedias on olnud väga soosivad.

 

 

Lembe LOKK

vokaal, elektriklaver (Yamaha P150), basskitarr, sämpler, heliefektid

 

Lembe on otsekui lavale sündinud. See on eelkõige tema teatraalne intensiivsus, mis annab duo esinemistele pinge ja dünaamika, luues sügava ja vahetu muusikakogemuse. 11 aastat tütarlastekoori Ellerhein, soololauluõpingud Pariisis, alternatiiv- ja tänavateatri kogemused ning rahvusvahelised klubi-esinemised Euroopa jäzzi noorema eliidiga (Peter Herbert, Claudio Puntin, Benoit Delbecq, François Jeanneau jpt.) on andnud vajalikud tuleristsed ja professionaalsuse. Lembe on laulev näitleja ja kirjutav laulja. Tema sulest pärinevad kõik Rouge Madame'i originaaltekstid, kuid hiljuti ilmus prantsuse kirjastuselt Rafaël de Surtis ka Lembe esimene luulevihik, mis sarnaselt tema laulusõnadele on vaba keelepiiridest.

 

Jean-Christophe ONNO

Elektri-, bass- ja akustilised kitarrid, Yamaha P150, rütmipillid, sämpler, vokaal

 

Vene-poola päritolu prantslane Jean-Christophe Onno on mitmekülgne loovisiksus, kes on kirjutanud nii teatri- kui filmimuusikat, loonud heli-installatsioone, töötanud muuhulgas muusika produtsendina jne. Kui Rouge Madame'i lood sünnivad enamasti proovide käigus ühisloominguna, siis seaded ja orkestratsioonid on valdavalt tema pärusmaa. J-C on ideedest pakatav multiinstrumentalist, kes tunneb end koduselt ka filmikaamera või helipuldi taga.

 

Gaël Uzereau

Helire¾ii ja helimodulatsioonid

 

Töökas, kohusetundlik ja alati heatujuline Gaël on piisavalt kogenud, et panna Rouge Madame kõlama just nii nagu Lokk-Onno seda kuulda soovivad. Ta on laval küll "nähtamatu", kuid alati kohal esimese ja viimasena. Ansambli täieõigusliku liikmena osaleb ta muusikas juhtmete, kangide, nuppude ja muude vigurite kaudu.

 

Kontsert toimub koostöös M U U I L M A M U U S I K A ga.

 

Rouge Madame'i kontsertreisi Eestisse märtsis 2011 toetab Culturesfrance, Prantsuse Kultuurikeskus, Eesti Kultuurkapital.

 

Vaata ka www.myspace.com/rougemadame