avaleht infopäring admin
        

SUVEUNI 2013


Reede, 9. august kell 20 Pärnu raekoja saal
„1 abielupaar, 2 pianisti, 3 heliloojat, 4 kätt“

Klaveril Toomas Vana ja Natalia Zagalskaia
Kavas: J. Brahms "Variatsioonid Robert Schumanni teemale" Es-duur op. 23, R. Schumann „Etüüdid pedaalklaverile: kuus pala kaanonivormis, op. 56“, A. Rubinstein „Kuus karakterpala neljale käele" op. 50

Toomas Vana on eesti päritolu pianist, kes elab Saksamaal. Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri, Eesti Muusikaakadeemias Bruno Luki ja Karlsruhe Muusikaülikoolis Kalle Randalu juures. Toomas Vana kontserditegevus algas 1988. aastal võiduga Eesti pianistide konkursil. Sellest ajast alates on ta esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Saksamaal, Prantsusmaal, Rootsis, Soomes, Venemaal ja Brasiilias, teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Eri Klas, Juha Kangas, Nikolai Aleksejev, Walter Hilgers, Dieter Köhnlein, Peeter Lilje, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Mihkel Kütson, Toomas Vavilov ja Anu Tali. Tema esiettekandes on kõlanud mitmed uudisteosed, ta on teinud palju raadio- ja telesalvestusi, ilmunud on 3 CD-d.

Toomas Vana on korduvalt naasnud rahvusvahelistelt konkurssidel hinnaliste preemiatega: Brahmsi konkursilt Hamburgis, konkursilt „Vianna da Motta“, „Marsala“, „Zagreb“ ja „Valsesia Musica“.

Pedagoogina õpetab ta alates 2005. aastast klaverit Karlsruhe Muusikaülikoolis ja alates 2003. aastast Badeni konservatooriumis, kus tegutseb ühtlasi osakonnajuhatajana.

Toomas Vana on nõutud ¾üriiliige ning annab ka meistriklasse.

 

Natalia Zagalskaia on sündinud Moskvas. Õppinud Venemaal professor Alexander Mndojantsi, Saksamaal professor Gunther Haueri ja professor Kalle Randalu juures Karlsruhes ja professor Arbo Valdma juures Kölni Muusikaakadeemias. Tihe kontserttegevus solisti ja kammermuusikuna on teda viinud kõige erinevamatesse kontserdipaikadesse maailmas. Ta on teinud koostööd dirigentide A. Vedernikowi, O. Eltsi, J. Altperteni ja J. Lacombiga ning salvestanud 2 CD-d.

Natalia Zagalskaia on võitnud preemiaid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel: Rahvusvaheline pianistide konkurss Ettlingen (1998), A.M.A. Calabria pianistide konkurss (Itaalia 2002), Concours Musical International de Montreal (Kanada 2004), Concours International de Piano d'Epinal (Prantsusmaa 2005), Zagreb 2008 (Horvaatia 2008).

Natalia õpetab klaverit Badeni Konservatooriumis ja Ettlingeni Muusikakoolis. Tema õpilased on saavutanud esikohti ülesaksamaalistel konkurssidel.