avaleht infopäring admin
        

SUVEMUUSIKA 2020

22. juulil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

Vasksed impressioonid Läänerannast. BrassQ+

 

Laura Lepik ja Tõnis Lepp (trompetid), Samuel Kastepõld (metsasarv), Silver Nikkel (tromboon), Mati Põdra (tuuba), Hugo Noormets ja Ralf Pindis (löökpillid). Külalisesineja Marie Põdra (oboe, laul)

BrassQ+ alustas tegutsemist viis aastat tagasi Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpilaste ansamblina. Sealse puhkpilliõppe eripäradeks on keskendumine koosmängule ning osalemine rohketes eriilmelistes koostööprojektides nii siin- kui sealpool piiri. Nii on verinoored muusikud saanud õpetussõnu Austria SoundINNBrassi meistrikursuselt, Eesti-Läti orkestrijuhtide ühisprojekti Terra Mariana külalisdirigentidelt, leedulaste ja soomlaste korraldatud rahvusvahelistes laagrites ning muidugi ka oma koolis käinud külalisõpetajate töötubades. Ehkki õpingute ajal rõhutati noortele pidevalt, et osalemine solistikonkurssidel ja nendel saavutatud tulemused ei ole elus määrava tähtsusega, on neidki diplomeid kogunenud selle esinejate seltskonna peale kümmekond. Kõige olulisem on aga, et on tekkinud üheskoos hingav kollektiiv.

Tänaseks on kõigil muusikakool edukalt selja taga ja suurem osa rahvast ka oma õpinguid jätkama siirdunud väljapoole koduvalda, kuid ühistöö jätkub vastavalt teenistuslikele vajadustele Kaitseliidus ja mujalt pakutavates projektides. Kontsert „Vasksed impressioonid Läänerannast” on just üks selliseid projekte.

Pärnu Suvemuusika kontserdil kõlav muusika on teadlikult valitud „seinast seina”, et tutvustada vaskpille kui paindlike võimalustega instrumente, millega annab teha muusikat renessansist räpini. Alustame ikka kaugematest aegadest ja liigume õhtu edenedes tasapisi moodsamate moevoolude suunas. Head kuulamist!