avaleht infopäring admin
        

SUVEMUUSIKA 2020

29. juulil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

As Times Go By. Matvere ja Titoks

Marko Matvere (laul, kitarr), Kristjan Rudanovski (viiul), Jaanis Kill (kitarr), Robert Nõmmann (kontrabass)

Eesti gypsy-jazzi lipulaev ansambel Titoks on virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale maheda helikeelega. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing'i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

Trio on oma muusika aluseks võtnud gypsy-jazzi stiili, mida iseloomustab kitarri tugev rütmiline saade "la pompe", mille sarnast teistes muusika¾anrites ei ole. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt. Haruldaseks teeb stiili ka see, et kasutusel on ainult keelpillid – viiul, kitarr ja kontrabass.

Titoksi esimene kontsert oli aastal 2016 IDeejazz Festivalil. Tõelise hoo sai trio sisse aga 2017. aasta lõpul, kui esineti Norras Lillehammer Jazz Festivalil. Eriti menukaks osutus 2018. aasta algus, mil Titoks oli tuuril koos Mart Sanderi bigbändiga Swing Swindlers.  Aasta jooksul esineti mitmetel festivalidel (Jazzkaar, Tudengijazz, Õisu Veinifestival jpt) ning aasta lõpuks andis trio välja debüütalbumi "When Day Is Done". Trio käis ka seda albumit kultuuriministeeriumi abil esitlemas Euroopa tuuril – mängiti Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Inglismaal ja Saksamaal. Titoksi tulevikueesmärgiks on siseneda gypsy-jazz'i rahvusvahelisesse skeenesse ning anda oma panus selle stiili innovatsiooni.

Ranna Kõlakojas soleerib trio ees Väikeste Lõõtpillide Ühingu ning erinevate teiste muusikaliste projektide ja teatrilavade kaudu tuntud Marko Matvere.