avaleht infopäring admin
        

Neljapäeval, 20. märtsil kell 17 Pärnu Kontserdimaja kammersaalis

KOORIMOOS      

Üle-eestiline neidudekoor Leelo võitis mullu Viinis Schuberti konkursil kulddiplomi. Kullatud tütarlastelt saab kuulda eesti ja maailma koorimuusika tippteoseid. Neidudele pakuvad vaheldust Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi segakoor ja vokaalansamblite konkursi KEVADÜMIN 2008 laureaat Viisipidajannad.

 

 

 

Sütevaka Humanitaargümnaasiumi segakoor


Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi segakoor on nagu tavaline koolikoor ikka - kevadeti lahkub seoses kooli lõpetamisega osa lauljaid, sügiseti tuleb uusi juurde. Ebatavaline on Sütevaka koori puhul see, et möödunud sügisel tuli kokku umbes 60 lauluhuvilist, mis on suhteliselt väikese kooli kohta ikka väga suur arv. Ja see, et nad täna nagu üks mees ka kontserdil üles astuvad, näitab, kui väga hindavad-hoiavad sütevaka õpilased oma õpetajat ja kui olulised on nende jaoks muusika ning hea seltskond.

Lisaks iganädalastele kooriproovidele pilgeni täistuubitud klassiruumis kuuluvad koorielu juurde ka laululaagrid Pootsis sügisel ja kevadel. Täna üles astuva seltskonna ainsad esinemisvõimalused on siiani olnud vaid oma kooli sündmustel. Kooliaktustel esinemisega kaasneb vaid üks probleem - saal jääb tühjaks, kui koor laulma läheb...Viisipidajannad


Viisipidajannad on tegelikult neidudekoori Argentum Vox liikmed, kes on kooslaulmist harjutanud 2007. aasta sügisest. Konkursil KEVADÜMIN 2008 etteastumine 1. märtsil Pärnu kontserdimajas oli ansambli esimene avalik esinemine, mis osutus üle ootuste edukaks – ¾üriilt 100 punkti ja Grand Prix. Kõrgeim punktisumma on seda väärtuslikum, kuna viis lauljat on nooremad kui võistlusklass ette nägi (piigad õpivad vahemikus 7.-11 klass). Ansambli osalemine vabariiklikul vokaalansamblite konkursil Jõgeval nädal hiljem osutus samuti edukaks. II koht näitab, et neiud on oma nime igati õigustanud.Neidudekoor LEELO


Eesti Naislaulu Seltsi üle-eestiline neidudekoor “Leelo” asutati 1996.a. märtsis Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Muusikaõpetajate Liidu  toetusel ja eestvedamisel. “Leelo” eesmärgiks on olla hea noortekoor innustamaks tütarlapsi laulma neidude- ja hiljem naiskooride ridades, esindama vabariiki meie ja rahvusvahelistel konkurssidel, samuti uue ja põneva repertuaari tutvustamine ning töö Eesti parimate ning välismaiste dirigentide käe all. Selle koori ülesandeks on ka noorte vaba aja sisustamine, muusika- ja kultuurialane enesetäiendamine ning rahvustunde hoidmine. Kooris laulavad noored neiud pea kõikidest Eesti maakondadest ja suurematest linnadest.

Koori esimesteks dirigentideks olid Toomas Voll ja Lennart Jõela. Täna juhatavad koori Raul Talmar ja Aivar Le¹t¹inski. Kooriga on töötanud ka välisdirigendid H. Steger Saksamaalt ja L. Cline Ameerikast. Koori hääleseadja on kõik need aastad olnud Leelo Talvik. Töö kooriga toimub laululaagrite vormis. Laululaagrid on enamasti kolmepäevased harjutused, mis toimuvad Eesti erinevates paikades kord kuus.

„Leelo” on esinenud üle terve Eesti paljudes auväärsetes saalides - Tartu Ajaloo Muuseum, Tartu Ülikooli Aula, Pärnu Vanalinna Kool, Tallinna Niguliste muuseum-kontserdisaal, Estonia Kontserdisaal, Kuressaare Kapiitlisaal, Haapsalu Toomkirik, Pärnu Kontserdimaja jne. 2006. aastal jõuti suurepärase saavutusena esimese CD-ni „Kelle pärast nad on loodud”.  Traditsiooniliselt osaletakse laulupidudel, Vigala seminar-laagrites ja ENLS-i laulupäevadel.

Olulisemad loomingulised saavutused:
1997.a. aprillis Eesti Naiskooride võistulaulmisel B kategoorias III koht ja üllatuskoori diplom

1997.a. suvel noortekooride konkursil Saksamaal Giessenis II koht ja kulddiplom

1998.a. kevadel noortekooride konkursil Itaalias Riva del Gardas II koht ja kulddiplom. Samal konkursil omistati koori dirigendile Toomas Vollile parima noore dirigendi tiitel.

2000.a. V.Tormise 70. sünnipäevale pühendatud Eesti Naiskooride võistulaulmisel B kategoorias I koht

2002.a. aprillis M.Saare 120. sünniaastapäevale pühendatud VII kammerkooride konkursil D kategoorias (nais- ja meeskoorid) I koht ja Grand Prix voorus II koht

2002.a. kevadel rahvusvahelisel koorifestivalil Sloveenias Mariboris neidudekooride arvestuses I koht, Grand Prix voorus V koht

2004.a. mais   Pärnu V Rahvusvahelise Koorifestivali rahvalaulukonkursil  II koht.

2005.a. märtsis III Eesti naiskooride võistulaulmisel neidudekooride A kategoorias II koht, mis läks jagamisele Tartu neidudekooriga “Kurekell”

2005.a . aprillis IX rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn
2005” sai koor eripreemia – zürii tunnustuspreemia. Esineti kolmandas kategoorias – kaasaegne muusika.

2007. a. aprillis rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2007”naiskooride kategoorias VIII koht; novembris 24. Fr. Schuberti nim. koorimuusika konkurss-festivalil naiskooride A-kategoorias III koht. Ühine projekt üle-eestilise poistekooriga „Kalev” lõppes ühise emadepäeva kontserdiga 13. mail Pärnus ning ülesastumisega Tartus II Noortekooride Festivalil.


tagasi menüüsse...