avaleht infopäring admin
        

SÜGISULG 2006
Pärnu linna ja maakonna solistide konkurss

 

Kokkuvõte, nimed ja numbrid

Registreerus 154 lauljat, osales 145:

3-6-aastased 32

7-9-aastased 31

10-12-aastased 30

13-15-aastased 21

16-19-aastased 31

 

Nagu varasematel aastatel, oli ka sel korral võimalik osaleda kahes kategoorias, vastavalt kas kohustusliku autoriga või ilma. Seekordseks kohustuslikuks autoriks oli tänavune juubilar Andres Valkonen. Kuna Valkoneni laulud on sobilikud pigem keskmisele ja vanemale koolieale, siis seadsime Valkoneni kõrvale Hans Hindpere.

 

Eelvoorud jagunesid kahele nädalavahetusele ja kolmele päevale:

 

Pühapäeval, 5. novembril Pärnu Kontserdimaja kammersaalis

valis 3-6-aastaseid lauljaid finaalkontserdile ¾ürii koosseisus Anu Lõhmus, Reine Tapp ja Enel Seeman.

 

®ürii koosseisus Sirje Medell, Eve Pärnsalu, Jana Moosar, Marko Lõhmus ja Olavi Kõrre kuulas laupäeval, 11. novembril Pärnu Kunstide Maja ärklisaalis

üle lauljad vanuses 7-12 aastat


ja pühapäeval, 12. novembril Pärnu Kunstide Maja ärklisaalis

lauljad vanuses 13-19 aastat.

 

Eelvoorude soliste juhendas 36 õpetajat.

Linnast:

Kairi Kuusk                    lasteaed „Mai”

Hilja Vainula                       lasteaed „Trall”

Inge Kõks                     lasteaed „Pöialpoiss”

Margrit Kits                    Vanalinna Koolituskeskus

Jana Trink                     Jana Trink Erakool

Toomas Voll                   Toomas Volli Laulustuudio                        

Anne Uusna                    Kunstide Maja                       

Endla Murd                     Kunstide Maja  

Kadri Keskküla                    Raeküla Gümnaasium

Tiiu Künnapas                     Raeküla Gümnaasium

Grete Tammalu                   Pärnu Väike Vabakool

Anu Tilk                         Ülejõe Gümnaasium

Eve Redik                             Ülejõe Gümnaasium

Maimu Muttik                   Ülejõe Gümnaasium

Fred Rõigas                     Ülejõe Gümnaasium

Tõiv Tiits                         Sütevaka Humanitaargümnaasium

Evelin Mei                        Ühisgümnaasium

Valentina Sutt                   Vene Gümnaasium

Jelena Kuv¹inova                Vene Gümnaasium

Maris Aljaste                     Maris Aljaste

 

Maakonnast:

Signe Allika                Lavassaare Algkool-lasteaed                          

Ulvi Talts                                Are Põhikool,

                                             Suigu Algkool-lasteaed                          

Helene Huik                       Tori Rahvamaja

Elena Mägi                         Pärnu-Jaagupi Muusikakool

Eva Taul                            Pärnu-Jaagupi Muusikakool

Kalli Rõõmusaare                        Tootsi PõhikoolPärnjõe Põhikool

Anne Rätsep                       Tori Põhikool

Aire Luhaoja                        Sindi Gümnaasium

Liivi Lumijõe                        Vändra Gümnaasium

Kaja Saar                           Vändra Gümnaasium

Airi Allvee/Olavi Kõrre              Vändra Muusikakool

Õnnela Pärnaste                   Tõstamaa Rahvamaja laulustuudio

Ivi Kask                             Tõstamaa Rahvamaja laulustuudio

Toomas Voll                        Uulu Põhikool

Maris Niin                            Taali Põhikool

Kadri Kibur                             Vahenurme Algkool-lasteaed                          

 

Pääs eelvoorudele oli kuulajate jaoks tasuta.

 

Finaalkontserdid said teoks

 

reedel, 17. novembril kell 18.00 Pärnu Kontserdimaja suures saalis,

kus esines 24 eelvoorude ¾ürii poolt välja valitud 10-19-aastast noort solisti.

Finaalkontserdi ¾ürii oli sama, mis 11. ja 12. novembril Kunstide Majas.

Välja anti järgmised eripreemiad ja auhinnalised kohad:

 

Eripreemiad:

Parim Valkoneni laulu tõlgendus – Ly Merirand, juhendaja Kadri Keskküla

Muljetavaldava vokaali preemia – Karine Avakjan, juhendaja Jelena Kuv¹inova

                                                      Rasmus Simon Rändvee, juhendaja Endla Murd

Siira esituse preemia – Karel Tohv, juhendaja Anne Uusna

Musikaalsuse preemia – Helgi Kahar, juhendaja Anne Uusna

                                   Ingrid Lekk, juhendaja Anne Uusna

Omaloomingu preemia – Ago Teppand, juhendaja Anne Uusna

Lavaküpsuse preemia – Liis Viin, juhendaja Anne Uusna

Karakterikujunduse eripreemia – Sirli Algo, juhendaja Toomas Voll

Artistlikkuse eripreemia – Karit Sepp, juhendaja Anne Uusna

Lootuse preemia – Laura Liiv, juhendaja Anne Uusna

Suurima esituse preemia – Liis Viin, juhendaja Anne Uusna

Hea jazziesitus – Anette Vetik, juhendaja Toomas Voll

                        Kristiina Kiis, juhendaja Endla Murd

Parim saatja – Anne Uusna

Parimad seaded – Anne Uusna

Produktiivseim juhendaja – Toomas Voll

 

Auhinnalised kohad:

10-12

I koht    Rosanna Lints, juhendaja Margrit Kits

II koht   Martti Laas, juhendaja Toomas Voll

III koht  Anette Vetik, juhendaja Toomas Voll

 

13-15

I koht    Marelin Malm, juhendaja Endla Murd

II koht   Karmen Kaljula, juhendajad Elena Mägi ja Eva Taul

III koht  Liisa Vunk, juhendaja Anne Uusna

 

16-19

I koht Liis Viin, juhendaja Anne Uusna

II koht Helgi Kahar, juhendaja Anne Uusna

III koht Karit Sepp, juhendaja Anne Uusna

 

Grand Prix (Reis Soome) – Rosanna Lints, juhendaja Margrit Kits

 

 

Pühapäeval, 19. novembril kell 12.00 teater „Endla” Küünis

toimunud finaalkontserdil astusid üles 3-9-aastased tublid solistid. Seekordne ¾ürii koosseisus Anu Lõhmus, Reine Tapp, Enel Seeman, Eha Ristimets ja Marek Talts andis välja järgmised eripreemiad ja auhinnalised kohad:

 

Eripreemiad:

Karakterikujunduse eripreemia - Viktoria Vohmjanina, juhendaja Valentina Sutt

Meeleoluka esituse preemia - Kristiina Grigorjeva

Lootuse preemia - Kristin Halliste, juhendaja Anu Tilk

Artistlikkuse eripreemia - Jaana Jurt¹enkova, juhendaja Anne Uusna

Musikaalsuse preemia - Cleven Lehispuu, juhendaja Elena Mägi

Muljetavaldava vokaali preemia - Marleen Nõmm, juhendaja Eve Redik

                                                     Annika Koppel, juhendaja Toomas Voll

Kostüümipreemia - Elis Kajo, juhendaja Signe Allika

Meremehe eripreemia - Markus Kostabi, juhendaja Inge Kõks

Parim rahvaviisi esitus – Kristofer Meriste, juhendaja Kairi Kuusk

Orkestri eripreemia – Kevin Orav, juhendaja Margrit Kits

Galantsuse eripreemia – Mattias Kurvits, juhendaja Tiiu Künnapas

 

Noorim osaleja – Hanna-Lotta Kadarpik, juhendaja Hilja Vainula

 

Auhinnalised kohad:

 

4-aastased

I koht    Triin Veissmann, juhendaja Endla Murd

II koht   Aet Marliise Eriste, juhendaja Elena Mägi

III koht  Mirjam Kits, juhendaja Margrit Kits

 

5-aastased

I koht    Sirle Allkivi, juhendaja Inge Kõks

II koht   Anna-Liisa Ats, juhendaja Margrit Kits

III koht  Anli Gea Põldemaa, juhendaja Kairi Kuusk

III koht  Kätlin Kits, juhendaja Margrit Kits

 

6-aastased

I koht    Tauno Tamm, juhendaja Toomas Voll

II koht   Grete Maruste, juhendaja Jana Trink

III koht  Alyssia Põldsam, juhendaja Kairi Kuusk

 

7-9-aastased

I koht    Laura-Retti Laos, juhendaja Toomas Voll

II koht   David-Filip Popov, juhendaja Valentina Sutt

II koht   Annika Koppel, juhendaja Toomas Voll

III koht  Krisdelle Viljak, juhendaja Margrit Kits

III koht Viktoria Vohmjanina, juhendaja Valentina Sutt

 

 

Finaalkontsertidel saatis lauljaid bänd koosseisus:

            Hain Hõlpus (klahvpillid)

            Toomas Aron (bass, kontrabass)

            Olav Kund (trummid)