avaleht infopäring admin
        

Teisipäeval, 5. juulil kell 19 Pärnu Raekojas

ELIITKONTSERDID

IMBI TARUM: Suvine barokk!

 

C.P.E. Bach Fantaasia Es-duur

F. Couperin Quatorzieme Ordre

C.P.E. Bach Fantaasia C-duur

F. Couperin Huitieme Ordre

C.P.E. Bach Fantaasia C-duur

 

Pärnu Raekojas esineb Eesti hinnatuim vanamuusika interpreet Imbi Tarum. Esitusele tulevad François Couperini Klavessiinisüidid ja Carl Philipp Emanuel Bachi Fantaasiad.

 
Imbi Tarum on lõpetanud cum laude Tallinna Riikliku Konservatooriumi Bruno Luki klaveriklassi. Klavessiini alal on ta end täiendanud mitmetel erinevatel meistrikursustel ning 1998-2000 Capita Selecta Early Music seminaridel Amsterdamis. Eesti Muusika- ja teatriakadeemias õpetab ta klavessiini ja basso continuo mängu alates 1991. aastast.

Aastatel 1978-92 oli Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, muuhulgas ka mainekatel rahvusvahelistel festivalidel (Glasgow, Boston, Helsinki jt). Alates 1992. a esineb ta ansamblis Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd mitmete orkestrite ja ansamblitega Wieland Kuijkeni, Andrew Lawrence-Kingi, Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi jt käe all. Soolokontsertidega ja orkestrisolistina on Tarum esinenud mitmel pool Euroopas ja Eestis. Lisaks eesti solistidele on tema partneriteks olnud Hollandi bass Harry van der Kamp, Saksa tšellist Hans-Rolf Hauck, plokkflöödimängija Ingrid Paul, Rootsi kontratenor Mikael Bellini, viiuldaja Xiang Gao (USA), Lucy van Dael (Holland) jpt.

 

Imbi Tarum on olnud kõikide siiani toimunud Klavessiinipäevade kunstiline juht, samuti on ta Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti esimees. Lisaks on ta lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat Eesti Raadiole.

 

Pilet 4 €, sooduspilet (üliõpilane, õpilane, pensionär, laps) 2,5 €. Eelmüük Piletilevis.

 

Koostöös Eesti Interpreetide Liiduga.