avaleht infopäring admin
        

Kolmapäeval, 20. juulil kell 20 Ammende aias

AMMENDE SUVEKONTSERT

Pärnu Linnaorkester, dirigent Jüri Alperten

Kavas E. Elgar, Fr. Suppé, J. Strauss, G. Gershwin, V. Ojakäär jt

Pilet 6/4 eurot müügil 1 tund enne algust kohapeal

Koostöös Pärnu Linnaorkestriga

 

Pärnu linna esinduskollektiiv Pärnu Linnaorkester eesotsas peadirigent Jüri Alperteniga esitab armastatud meloodiaid Fr. Suppé’ ja J. Straussi operettidest ning kaunist orkestrimuusikat E. Elgari, V. Ojakääru, G. Gershwini jt tuntud heliloojate sulest.

 

Peadirigent Jüri Alperten töötanud Pärnu Linnaorkestriga 1998. aastast. Tallinna Konservatooriumi pianisti- ja Leningradi Konservatooriumi dirigendiharidusega andekas muusik on olnud Rahvusooper Estonia peadirigent aastail 2002–2004, Eesti Muusikaakadeemia sümfooniaorkestri peadirigent aastail 1994–2000 ning alates 1993. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri dirigeerimise õppejõud.

 

Paljusid väljapaistvaid sümfooniaorkestreid juhatades on Alperten kontserte andnud Venemaal, Ungaris, Soomes, Lätis, Rootsis, Ameerikas ja mujalgi. Tema dirigendiportfelli on mahtunud rohkem kui 40 lavateost, s.h oopereid, ballette kui operette. Aastatel 1997 ja 2002 pälvis Jüri Alperten Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2009. aastal tunnustas Eesti riik teda Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

 

Pärnu Linnaorkestril on sel suvel ees esinemised Neeme Järvi Suveakadeemia ja rahvusvaheliste Arbo Valdma klaverikursuste raames. Järgmine kontsert Ammende Villa aias toimub teisipäeval, 16. augustil, mil orkestri ees soleerivad Maano Männi (viiul) ja Leonora Palu (flööt), ühtlasi on Maano Männi ka kontserdi kunstiline juht. Kavas A. Vivaldi ja Á. Piazzolla teosed.

 

Vaata ka www.ammende.ee

 

 Foto: Ants Liigus