avaleht infopäring admin
        

Teisipäeval, 16. augustil kell 20 Ammende aias

AMMENDE SUVEKONTSERT

Pärnu Linnaorkester, dirigent Jüri Alperten

Solist Maano Männi (viiul ja kunstiline juht) ja Leonora Palu (flööt)

Kavas A. Vivaldi ja Á. Piazzolla teosed

Pilet 6/4 eurot müügil 1 tund enne algust kohapeal

Koostöös Pärnu Linnaorkestriga

 

Pärnu linna esinduskollektiiv Pärnu Linnaorkester eesotsas peadirigendi Jüri Alperteniga esitab Ammende suveaias A. Vivaldi ja Á. Piazzolla helitöid. Orkestri ees soleerivad Maano Männi (viiul) ja Leonora Palu (flööt), ühtlasi on Maano Männi ka kontserdi kunstiline juht.

 

Peadirigenta Jüri Alperten on Pärnu Linnaorkestri töötanud juba 1998. aastast. Tallinna Konservatooriumi pianisti- ja Leningradi Konservatooriumi dirigendiharidusega andekas muusik on olnud Rahvusooper Estonia peadirigent aastail 2002–2004, Eesti Muusikaakadeemia sümfooniaorkestri peadirigent aastail 1994–2000 ning alates 1993. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri dirigeerimise õppejõud.

 

Paljusid väljapaistvaid sümfooniaorkestreid juhatades on Alperten kontserte andnud Venemaal, Ungaris, Soomes, Lätis, Rootsis, Ameerikas ja mujalgi. Tema dirigendiportfelli on mahtunud rohkem kui 40 lavateost, s.h oopereid, ballette kui operette. Aastatel 1997 ja 2002 pälvis Jüri Alperten Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2009. aastal tunnustas Eesti riik teda Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

 

Pärnu Linnaorkestril oli suvel esindatud Neeme Järvi Suveakadeemia ja rahvusvaheliste Arbo Valdma klaverikursustel. Eelmine kontsert Ammende Villa aias toimus kolmapäeval, 20. juulil, mil esitati E. Elgari, Fr. Suppé', J. Strausis, G. Gershwini, V. Ojakääru muusikat.

 

Vaata ka www.ammende.ee