avaleht infopäring admin
        

Pärnu Kontserdibüroo 2012. aasta sündmused

 

10. jaanuarist 23. veebruarini Pärnus

Pärnu linna ja maakonna noortebändide konkurss

BÄNDOMAANIA 2012


Bändomaania on noorte ansamblite konkurss, kus saavad osaleda kõik ansamblid, mille liikmete vanus ei ületa 25 aastat ja mis tegutsevad Pärnu linnas või maakonnas. Bändi esitatav muusika peab olema valdavalt omalooming.
 

11.-18. märtsil Pärnu linnas

Laste ja noorte muusikafestival

MUUSIKAMOOS 2012


Kümnendat korda kevadisel koolivaheaja eelsel nädalal eelkõige lastele ja noortele mõeldud festivali avaõhtul on laval Olav Ehala (Leelo Tungla libreto) kirjutatud koguperemuusikal "Lumekuninganna". Veel on kavas muusikaline etendus "Bach Händelil külas", kontserdid "Muusa puudutus" ja "Koorimoos", põnevaid rütme pakuvad löökpilliduo Double Stroke ning prantsuse jazzansambel Metal-O-Phone. Festival lõpetab kontsert "Rhythm & Mooz". Toimuvad ka töötoad.

Koostöös Pärnu Linnaorkestriga


 

Pühapäeval, 1. aprillil kell 12 Kuninga tn põhikoolis

Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss

ÜMIN 2012


Vokaalansamblite konkurss koolinoortele on toimunud 2004. aastast ja on omandanud kindla koha Pärnu kultuurimaastikul, nagu ka teised Pärnu Kontserdibüroo poolt korraldatavad konkursid. Erilist rõõmu valmistab, et alati on ÜMINal kulddiplomitega pärjatud ansamblid jõudnud ka vabariiklikul vokaalansamblite konkursil kõrgetele kohtadele, see näitab meie vokaalansamblite head taset.

 

 

Neljapäeval, 26. aprillil kell 18 Pärnu Raekojas

FLÖÖDIANSAMBLID

Koostöös H. Elleri nim Tartu Muusikakooliga


 

1. juulist 12. augustini Pärnu Raehoovis ja Raekojas

Raepromenaad 2012


Pärnus on juba aastakümneid korraldatud tasuta suvemuusika kontserte. Aastast 2000 võttis nende eestvedamise enda peale MTÜ Pärnu Kontserdibüroo, 2005. aasta suvest on vabaõhukontsertide toimumispaigaks hubane Pärnu Raehoov. Vihmase ilmaga saab kammermuusikat nautida kõrvalasuvas Raekoja saalis. Kontsertidel esinevad erinevad Pärnu ja siinse muusikaeluga seotud muusikud.

 

4. juulist 8. augustini Pärnu Ranna Kõlakojas

Pärnu Suvemuusika 2012


Pärnu Kontserdibüroo võttis sel aastal ülesandeks taastada Suvemuusika kontsertide aastaid tagasi katkenud traditsiooni Pärnu Ranna Kõlakojas. Kuurortlinna suvisel kõrghooajal täitub vana ajaloolise ehitise lava jazzi-ja swingimuusikaga. Enamus esinejaid pärinevad meie oma linnast ja maakonnast. Kontserdid on kuulajatele tasuta, vihma korral toimuvad kontserdid Kuursaalis.

1.-10. augustil Pärnu linnas

XI Rahvusvaheline Arbo Valdma pianistide

SUVEUNIversiteet 2012


11. korda toimuvat SUVEUNIversiteeti viib läbi Pärnust pärit klaveriprofessor dr. h. c. Arbo Valdma, töötab Kölni Muusikaülikoolis Saksamaal ja annab meistrikursusi maailma eri paigus. Tema siinsed TALVE- ja SUVEUNI meistrikursused koosnevad avatud tundidest Pärnu Raekojas ja erinevatest kontsertidest. Osaleda saab ka vabakuulajana. Lisaks meistrikursusele saavad pianistid esineda stuudiokontsertidel. SUVEUNI parimateks paladeks on kindlasti võimalus esineda saateansambli ja Pärnu Linnaorkestriga. Osalejaid tuleb siia Eestist ja välisriikidest.

Koostöös Pärnu Linnaorkestri ja Pärnu Muusikakooliga

 

 

9.-25. novembril Pärnus

Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkurss
SÜGISULG 2012


Juba 10. sünnipäeva tähistav Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkurss SÜGISULG on kujunenud Pärnu regiooni kaalukamaks konkursiks. Esinemissärinat ja tõelist elevust toov lauluvõistlus on andnud väljundivõimaluse kõigile julgetele solistidele nii lasteaedadest, koolidest kui huviringidest.

Võisteldakse eraldi vanuse- ja tasemekategooriates (alates 10aastastest A- ja B-kategooriates), vanuseline ülempiir on 19.

Registreerimistähtaeg 22. oktoobril.

Koostöös Pärnu Ühisgümnaasiumiga