avaleht infopäring admin
        

PÄRNU KONTSERDIBÜROO SÜNDMUSTEKALENDER 2013

Reedel, 22. veebruaril kell 17 Pärnu ööklubis Sugar
BÄNDOMAANIA 2013


Pärnu linna ja maakonna noortebändide konkursi lõppkontsert
I voorust demode põhjal välja valitud 10 ansamblit esinevad 22. veebruaril 2013 seekord ööklubis Sugar toimuval finaalkontserdil. Ansamblite esinemist hindab ja võitja valib välja kuni viieliikmeline ¾ürii. Lisaks peaauhinnale antakse välja mitterahalisi auhindu. Konkursi lõpus esineb külalisansambel „Tenfold Rabbit“.
Konkurss Bändomaania toimub Eesti Vabariik 95 pidustuste raames.


Pühapäeval, 10. märtsil kell 13 Pärnu Kuninga tn Põhikoolis
ÜMIN
Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss

Konkurss toimub neljas vanusegrupis: I-IV klass, V-VII klass, VII-IX klass ja X-XII klass.
Vastavalt ¾ürii poolt antud punktidele autasustatakse ansambleid kuld- (91-100 p), hõbe- (81-90 p) või pronksdiplomiga (71-80 p). Ansamblid, kes saavad vähem kui 71 punkti, saavad osavõtudiplomi.
Kõige enam punkte kogunud ansambel pälvib Grand Prix.

Koostöös Pärnu Kuninga tn põhikooliga


10.-24. märtsil Pärnus
MUUSIKAMOOS 2013
Laste ja noorte muusikafestival 

Pärnu Kontserdibüroo ja Pärnu Linnaorkester keedavad taas laste ja noorte muusikafestivali "Muusikamoos" kontserte ja õpitubasid.
Esimene Muusikamoos valmis aastal 2003 ja sestsaati on moosi keetmiseks välja kujunenud oma kindel põhiretsept: törts oma linna orkestrit, ports koorimuusikat, surts folk- või muud muusikat, tubli annus professionaalsetelt tegijatelt, paras amps oma kandi muusikutelt, kulbitäis koolitust sekka ja lõpetuseks uhke kontsert. Festival on esimest korda kaks nädalat pikk ning algab seekord Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkursiga ÜMIN.
Koostöös Pärnu Linnaorkestriga


Laupäeval, 15. juunil kell 15 Pärnu Raekojas
LAPPMARKI  MEESKOOR (Lappmarkskören, Rootsi)

26. juuni-7. august kell 20 Pärnu Ranna Kõlakojas
PÄRNU SUVEMUUSIKA

Juba enne sõda alanud kauni traditsiooni jätkuna Pärnu Suvemuusika kontserdid on mõeldud nii suvituslinna külalistele kui kohalikele. Kava ülesehitusel on järgitud põhimõtet, et see oleks omanäoline ja erineks tavapärastest Pärnu (suur)ürituste kavadest. Kui Linnaorkestri, suviste süvamuusikafestivalide, Raepromenaadi ja teiste sarnaste ettevõtmiste toel on professionaalse muusika kammerlikum (klassikaline) pool suviti siinkandis esindatud, siis teised ¾anrid – jazz, swing, salongimuusika - on jäänud vähema tähelepanuga. Oluliseks on peetud, et kava oleks mitmekesine ja arvestaks erinevate põlvkondade muusikamaitset. Kokku 7 kontserdile on esinema kutsutud mitmed Pärnu ja Pärnumaaga seotud muusikud ja kollektiivid. Vihmase või liialt tuulise ilma korral ei jää kontserdid ära, vaid toimuvad Kuursaalis Kõlakoja kõrval.

30. juuni-11. august Pärnu Raehoovis
RAEPROMENAAD 2013
Kontserdisari hubases ja omanäolises Raehoovis tutvustab erinevaid koosseise ja muusikastiile, samal ajal hoides kammermuusika raame. Raehoovi loodame sel suvel saada uue lava ja väikese välikatuse eestimaa heitlike ilmaolude kaitseks ja väga halva ilmaga kolib kontsert Raekoja saali.

4.-6. juuli Pärnus
PÄRNU BALLAAD 2013: Raimond Valgre 100

Rahvusvaheline noorte lauljate konkurss-festival

Rahvusvaheline festival ja pop / jazzlauljate konkurss"Pärnu Ballaad 2013" on pühendatud Raimond Valgre 100. sünniaastapäevale pühendatud . Toimuvad õpitoad, kontserdid kuurortides ning kohvikutes ja suur konkursikontsert.
Konkursi lõppvooru valib ¾ürii 20 lauljat, kel tuleb kontserdil lisaks vabalt valitud lauludele esitada ka üks kohustuslik Valgre laul.
Konkursi tingimused ja kava kontserdikalendri lisas. 

Koostöös MTÜ Loovus-looduskoda Rannarada


1.-10. augustil Pärnus
XII Rahvusvaheline Arbo Valdma pianistide SUVEUNIversiteet 2013

Professor dr. h. c. Arbo Valdma SUVEUNIversiteete on Pärnus toimunud juba üheteistkümnel aastal järjest, lisaks kuuel korral veebruarikuised TALVEUNIversiteedid. Pärnus sündinud klaveriprofessori käe all on kasvanud ja tuult tiibadesse saanud palju nüüdseks nimekaid pianiste. Õppetöö toimub Pärnu Raekojas ja Pärnu Muusikakoolis.
Koostöös Pärnu Muusikakooliga

8.-24. novembril Pärnus
SÜGISULG 2013
Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkurss


Aastast 2003 selle nime all tegutsev konkurss on innustanud Pärnu linna ja maakonna noori tegelema süsteemsemalt solistiõppega. Aasta-aastalt on tõusnud nii konkursil osalejate arv kui ühtlustunud tase. Konkursil osalevad 3-19aastased lauluhuvilised. Ligikaudu 200 noort solisti kuulatakse üle eelvoorudes novembri alguses ja kuuldu põhjal teeb asjatundlik ¾ürii valiku, kes pääsevad esinema lõppkontsertidele.
Eelvoorud 8., 9. ja 10. novembril Pärnu Ühisgümnaasiumis.
Finaalkontserdid reedel, 22. novembril kell 18 Pärnu Kontserdimajas (10-19aastased) ja pühapäeval, 24. novembril kell 12 Pärnu teater Endla Küünis (kuni 9aastased). 

Koostöös Pärnu Ühisgümnaasiumiga