avaleht infopäring admin
        

MUUSIKAMOOS 2013


Neljapäeval, 14.03 kell 11.30 ja 13 Pärnu Raekojas

SAAGEM TUTTAVAKS - KLAVESSIIN

Pilli tutvustab Ene Nael
Klaveri eelkäijat, klavessiini, tutvustavad Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli õpilased ja nende õpetaja, Eesti hinnatumaid klavessiinimängijaid Ene Nael.

 

Esitatav muusika pärineb peamiselt pilli hiilgeajast 17. sajandist. Kuulata saab kuninglikku prantsuse õukonnamuusikat, suurepärase barokimeistri J. S. Bachi loomingut, ettevalmistatud improvisatsioone ja sekka "kiiksuga" lugusid, milles on äratuntavaid jooni nii jazzist kui modernsest helikeelest.

 

Näha saab fotosid värvikatest õukonnategelastest kaharate kleitide- ja puhvis parukatega, samuti ka erineval moel dekoreeritud klavessiinidest ning videoid barokimaailma "superstaaridest" ja festivalilt "Fior Musical".

 

Ene Nael on üks aktiivsemaid klavessiinimängu õpetamise metoodika arendajaid ja levitajaid Eestis. Ta on töötanud klavessiiniõpetajana pea kakskümmend aastat ning osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti tegevuses.
Aastast 2000 toimub Ene Naela eestvedamisel koolitusprojekt „Ajaloolise klahvpilli-, ansambli- ja orkestrimuusika suvekursus“ noortele muusikutele, samuti osaleb ta 1999. aastast rahvusvahelise Klavessiinifestivali korraldustoimkonna töös.


Piletid ja infoEne Nael