avaleht infopäring admin
        

MUUSIKAMOOS 2013


Vokaalansambel GreipGREIP

Greip on Eesti suvepealinnast Pärnust pärit viiest päikselisest noorest koosnev a-cappella ansambel. Kollektiiv moodustati juba seitsme aasta eest ansambli kunstilise juhi, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistri, Fred Rõigase poolt. Kõik viis ansambli liiget on Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi vilistlased, just seal ansambel kokku pandigi. 


Ansamblis laulavad 3 noormeest ja 2 neiut: Fred Rõigas- tenor, Rauno Muttik- beatbox/bariton, Reimo Kiisk- Bass, Karin Leetsar- sopran ja Mari Holm- alt.


Suure osa meie repertuaarist moodustab folkmuusika. Mõndade lugude päritolu ulatub pea 150 aasta taha. Kõikide arran¾eeringute puhul on lähtutud sellest, et need oleksid omanäolised. Ja meile on omane moderniseerida traditsioone sidudes neisse tänapäevaseid muusikastiile, elemente(rahvalaul beatboxi taustal) ning kasutada oma loomingus sõnadeks rahvaluulet. Öeldakse, et iga uus on unustatud vana. Kaasajastades näiteks rahvamuusikat, on see hea viis muuta meie laulurahvast esivanemate looming huvitavaks ka tänapäeva noortele ja isegi mitte-eestlastele. Ei puudu meie repertuaarist ka välismaised coverid ja loomulikult oma Eesti autorite looming.


Pole vist Eesti linna, kus Greip poleks esinenud. Lisaks sellele on jõutud kontserte andma ka Soome, Lätti, Leetu, Hollandisse, Saksamaale jm.


Oleme Eestis võitnud arvukalt vokaalansamblite konkursse ja meid on ka tunnustatud erinevate eripreemiatega, kuid kõige suuremaks ning meeldejäävamaks kogemuseks oli finaali ja parima kümne sekka jõudmine ülemaailmsel a-cappella ansamblite konkurssil Saksamaal Leipzigis.


Suurematest esinemistest võib teiste hulgast esile tuua Floriade 2012 - Maailma Aianduse Näitus Hollandis, Venlo linnas, külalisesinejad Rahvusvahelisel Koorifestivalil 2011 Soomes Vaasas, Cita Vide Festival Lätis 2012 august, Eesti olümpiamedalistide tervituskontsert Tallinna Vabaduseväljakul ja loomulikult Eesti Muusika Auhinnad 2012, üks lummavamaid esinemisi ansambli ajaloos. Lavastus, koreograafia, heli- ja valgusefektid, projektsioonid ning kulminatsiooniks veel ehe vihm laval andis võimsa elamuse nii laval- kui ka saalisolijatele. Lisaks sellele nomineerisime EMA2012 kahes kategoorias - aasta parim folkalbum ja aasta parim laul, milleks on eesti rahvaloomingu moderniseeritud töötlus „Vihmaloits“. Selle looga tegigi ansambel tõelise läbimurde, kui loole sai tehtud muusikavideo aastal 2011. Lugu ja video töötasid omavahel niivõrd hästi, et paari esimese päevaga ületas see YouTube'is 100000 vaatamiste arvu. Eks kõik see ka tänu Facebooki jagamistele, kus see levis nagu kulutuli. Sellest hetkest eksisteerib Greip laiema avalikkuse teadvuses, vähemalt Eestis.