avaleht infopäring admin
        

Raepromenaad 2013

Rahvusvaheline kitarriduo
Esteban Colucci (Argentiina) & Heiki Mätlik (Eesti)


Kitarristide Esteban Colucci ja Heiki Mätliku koostöö ja sõprus algas pool tosinat aastat tagasi kui Esteban Colucci andis esmakordselt kontserte Eestis. See on jätkunud ühiste esinemiste ja salvestustega nii Baltimaades kui Argentiinas. Ka antud argentiinateemaline kava salvestatakse sel suvel, et Buenos Aireses välja anda CD-album.


Esteban Colucci on Argentiina tunnustatumaid noorema generatsiooni muusikuid. Lõpetanud Manuel de Falla nim Konservatooriumi, on ta üles astunud nii solisti kui kammeransamblistina pea kõikides Argentiina tähtsamates kontserdisaalides ja erinevates paikades välismaal. Tema repertuaaris on ladina-ameerika heliloojate Guastavino, Piazzolla kui ka Euroopa kaasaja heliloojate teosed, sealhulgas palju esmaettekandeid. Eelmisel aastal salvestas ta CD albumi Rene Eespere ja Arvo Pärdi kitarriteostega.


Eesti tuntumaid kitarrimängijaid Heiki Mätlik on solistina ja kammermuusikuna andnud kontserte Euroopas, Põhjamaades, Baltimaades, Venemaal, USAs, Canadas, Austraalias, Jaapanis ja eelmisel aastal Argentiinas ja Hiinas jm. Tal on ilmunud ligikaudu poolsada(!) CD ja DVD heliplaati sealhulgas koostöös firmade Harmonia Mundi (USA), Warner Music comp. (USA), Antes (Saksa) ja Forte (Eesti), sealhulgas J. S. Bachi lautoteoste duubelplaadi.


1990. aastast töötab Mätlik Eesti Muusikaakadeemias klassikalise kitarri õppejõuna. Muusikadoktori kraadiks valmis tal uurimustöö teemal "Johann Sebastian Bachi lautoteoste kitarriseaded ja nende esitus klassikalise kitarriga".


Kontserdil kõlavad kuulsamad Argentiina tangod, milongad ja valsid.