avaleht infopäring admin
        

Raepromenaad 2013

Pühapäeval, 28. juulil kell 20 Pärnu Raehoovis

AKORDIONAAD

Laimonas Salijus ja Lukas Katinas (Leedu)

Kavas Ástor Piazzolla, Laimonas Salijus jt

 

Pärnu Raepromenaadil astuvad üles kaks Leedu noort akordionisti Laimonas Salijus ja Lukas Katinas, kes ilma teinud kodu- kui välismaal.Laimonas Salijus on õppinud Juozas Gruodise Konservatooriumi Gražina Lukošienė klassis ja Vilniuse Leedu Muusika- ja teatriakadeemias professor Eduardas Gabnys’i klassis. Praegu õpib ta Vytautas Magnus Ülikoolis.

 

Edu on Salijust saatnud nii vabariiklikel kui rahvusvahelistel konkurssidel Itaalias, Sloveenias, Horvaatias, Ukrainas, Eestis, Austrias ja Lätis. Tulemuseks laureaaditiitlid vabariiklikelt võistlustelt ning järjest Grand Prix'd rahvusvahelistelt konkurssidelt: “Vamoe” (Austria), “Fisaarmonie”(Itaalia), “Daugavpils” (Läti), “Ascoltate 2009” (Leedu), “Trophee Mondiale” (JAV), “Acco Holiday” (Ukraine).

 

Lisaks soolokarjäärile osaleb Salijus duos “D'accordo”, akordionitrios “Chill Out” ning koos Lukas Katinasega ka Leedu talendisaates edukalt osalenud kvartetis “Ma'Tango”.

 

Leedu president Dalia Grybauskaitė on Salijust tunnustanud Leedu muusika kõrgtasemel hoidmise eest.Lukas Katinas õpib samuti Vytautas Magnus Ülikoolis. Festivalidel, konkurssidel ja kontsertidel on ta üles astunud erinevates kammermuusikaansamblites, osalenud meistriklassides V. Semjonovi, M. Bonnay jt juures.

 

Katinas on osa võtnud mitmetest mõõduvõtmistest: rahvusvaheline akordionistide konkurss Spoletos (Itaalias), „Kaunas Sonorum“ (Leedu), „Ascoltate“ (Leedu), „Vamoe 2013“ (Austria), „Ostrava 2013“ (Tšehhi Vabariik).

 

Akordioniduo esitab temperamentset ja särtsakat tangomuusikat Ástor Piazzolla kui Laimonas Salijuse sulest.