avaleht infopäring admin
        

 


Pühapäeval, 23. veebruaril kell 17 Pärnu ööklubis Sugar

BÄNDOMAANIA 2014

Pärnu linna ja maakonna noortebändide konkursi lõppkontsert toimub 23. veebruaril Pärnu ööklubis Sugar algusega 17.00. Konkurss toimub 9. korda.

I voorust demode põhjal välja valitud 10 ansamblit esinevad 23. veebruaril 2014 ööklubis Sugar toimuval finaalkontserdil. Ansamblite esinemist hindab ja võitja valib välja kuni viieliikmeline ¾ürii. Lisaks peaauhinnale antakse välja mitterahalisi auhindu.


Pühapäeval, 9. märtsil kell 13 Pärnu Kuninga tn Põhikoolis
ÜMIN 2014
Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss
Konkurss toimub neljas vanusegrupis: I-IV klass, V-VII klass, VII-IX klass ja X-XII klass.

Külas on vokaalansambel Mixtet Viljandist, juhendaja Sirje Medell.
Koostöös Pärnu Kuninga tn põhikooliga.

2.-16. märtsil Pärnus
MUUSIKAMOOS 2014
Laste ja noorte muusikafestival

Muusikamoos on oma nime vääriline – rida erinevas stiilis ja ¾anris kontserte ning õpitubasid, mis mahuvad kahe nädala sisse. Festival püüab pakkuda igale maitsele midagi, unustamata, et parim elamus saadakse heatasemeliste esituste kaudu ning et ise tegemine on väärt proovimist.

Seekord algab festival Indrek Hirve monoetendusega „Pauluse kiriku kellad“, lavastajaks Margus Kasterpalu.


22. juuni-3. august Pärnu Raehoovis
RAEPROMENAAD 2014
Pühapäevane vabaõhu kontserdisari

Pühapäevaõhtune kontserdisari hubases ja omanäolises Raehoovis tutvustab erinevaid koosseise ja muusikastiile, samal ajal hoides klassikalisema ja kammerlikuma muusika raame. Kehva ilmaga kolib kontsert Raekoja saali.

25. juuni-13. august kell 20 Pärnu Ranna Kõlakojas
PÄRNU SUVEMUUSIKA 2014
Kolmapäevane vabaõhu kontserdisari

“Suvemuusika” kava on mitmekesine ja mõeldud eri põlvkondadele. Publikuni jõuavad imeilusad eesti ja muukeelsed balladid lauljataridelt Yvetta Uustalu ja Ivi Rausi, lustaka puhkpillimuusikaga hullutab trompetist Priit Aimla poolt eestveetav Pärnu-Jaagupi pasunakoor. Noorusliku jazzikavaga on muusikasõprade ees vokaalgrupp JazzIn Sisters, jazzmuusikute väärikama põlvkonna esindajatest on pärnakatega taas Tõnu Naissoo koos oma Hammond trioga. Akordionimängu kultuuri propageerivast piirkonnast ei puudu ka selle instrumendi esindaja - sel korral Jaak Lutsoja koos oma viiuldajast tütrega.

1.-10. augustil Pärnus
XIII Rahvusvaheline Arbo Valdma pianistide SUVEUNIversiteet 2014


Professor dr. h. c. Arbo Valdma SUVEUNIversiteete on Pärnus toimunud juba kaheteistkümnel aastal järjest, lisaks kuuel korral veebruarikuised TALVEUNIversiteedid. Pärnus sündinud klaveriprofessori käe all on kasvanud ja tuult tiibadesse saanud palju nüüdseks nimekaid pianiste. Õppetöö toimub Pärnu Raekojas ja Pärnu Muusikakoolis.
Koostöös Pärnu Muusikakooliga.

 

7.-23. novembril Pärnus
SÜGISULG 2014
Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkurss
Aastast 2003 selle nime all tegutsev konkurss on innustanud Pärnu linna ja maakonna noori tegelema süsteemsemalt solistiõppega. Aasta-aastalt on tõusnud nii konkursil osalejate arv kui ühtlustunud tase. Konkursil osalevad 3-19aastased lauluhuvilised. Ligikaudu 200 noort solisti kuulatakse üle eelvoorudes novembri alguses ja kuuldu põhjal teeb asjatundlik ¾ürii valiku, kes pääsevad esinema lõppkontsertidele.
Eelvoorud 7., 8. ja 9. novembril.
Finaalkontserdid reedel, 21. novembril kell 18 Pärnu Kontserdimajas (10-19aastased) ja pühapäeval, 23. novembril kell 12 Pärnu teater Endla küünis (kuni 9aastased).
 


Master Class of SUVEUNI 2014

Professor Arbo Valdma Master Class for pianists

August 1-10 in Pärnu, Estonia

 

Professor dr. h.c. Arbo Valdma, an internationally sought after as a master class lecturer, is welcoming pianists in his home town Pärnu. He has held master classes in Pärnu already since 2002. His classes are opened and all participants get a chance to perform on several studio concerts. The best students will perform with Pärnu City Orchestra. The courses are opened both to active and passive participants.