avaleht infopäring admin
        

MUUSIKAMOOS 2017

Koostöös August Pulsti õpistuga koolikontserdid ettetellimisel:


Pärimusmuusik  koolitunnis
Pärimusmuusika tunnis kohtuvad noored pärimusekandja - meistriga, kes räägib oma lauludest või mängitavatest rahvapillidest ning tutvustab pillide omadusi ja pillilugusid. Pärimusmuusiku võib kutsuda nii emakeele-, kultuuriloo-, muusika- või mõne muu humanitaaraine tunni külaliseks vastavalt kooli soovidele.
Hind 60 €

Karjalaste laulud, mängud ja tantsud
Annika Mändmaa tutvustab enda meisterdatud karjalaste pille: vurr, roopill, sarvepill, savivile, luuvile, väikekannel, hiiu kannel. Õpime, laulame ja mängime koos pärimuslikke laulumänge. Sobib lasteaia- ja koolilastele vanuses 4-10 eluaastat.
Hind 125 €

Sissejuhatus laulumängude ja pärimuslike tantsude maailma
Kontserdil käsitletakse ühes tunnis koos elavate muusikanäidetega järgmisi teemasid: vanim pill – hääl, vanimad laulud – reglilaulud, vanemad lemmikpillid: väikekannel, parmupill, torupill, vilepill ja hiiu kannel, voodsamad lemmikpillid: külakannel, viiul ja lõõtspill, vanemad tantsuviisid: labajalad, voor- ja sõõrtantsud, uuemad moetantsud: paaristantsud, polka ja valss ning rahvapillid soolos ja koosmängus.
Hind 190 €

Rahvakalendri tähtpäevad
Praktiline, õpilasi kaasav loeng-kontsert tutvustab sügis-talviseid rahvakalendri tähtpäevi. Eraldi on võimalik tellida mardi- ja kadripäevaga seonduvat kava. Loeng-kontsert pakub  nii õpilastele kui õpetajatele inspireerivat materjali ja julgustab Eesti rahvakalendri kombestikku igapäevaelus loominguliselt kasutama. Koolikontserti viivad läbi: Janne Suits, Kairi Leivo, Kulno Malva, Juhan Suits, Johanna-Adele Jüssi, Sandra Sillamaa, Annika Mändmaa või Kristiina Ehin.
Hind 125 €

Piirideta pärimus
Muusikaline seiklus eesti ja ukraina rahvamuusikasse, teejuhtideks Eesti pärimusmuusik Juhan Suits ja Ukrainast pärit klassikalise haridusega muusik Ruslan Trochynskyi. Kahe kultuuri erinevusi ja sarnasusi muusikas tutvustatakse antud perioodi rahvakalendri oluliste tähtpäevade kaudu. Näiteks kui Eestis käidi sanditamas talve tulekul, siis Ukrainas oli selline majast majasse sanditamine tavaks hoopis jõulude ajal. Ruslan Trochynskyil on pea iga püha kohta laulda või mängida oma lapsepõlvest teada lugu, mida ta kuulis oma rahvalaulikust vanaemalt.
Hind 125 €

Keha kui pill, rütm ja mäng
Akordion koos kehapilliga kõlab juba nagu ansambel. Kui lisada neile kaasakiskuv rütmimootor, annab kooslus väiksese orksestri mõõdu välja! Kontserdil kõlab pärimusmuusika tänapäevases helikeeles akordioni, torupilli, kehapilli ning löökpillide esituses. Samuti tutvustatakse instrumente, mis on inimesel alati igal pool kaasas ning õpetatakse neid kasutama. Koolikontserti viivad läbi Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu.
Hind 125 €