avaleht infopäring admin
        

Neljapäeval, 16. märtsil kl 18 Pärnu raekojas

kontsert "KAUNITELE DAAMIDELE"

ESINEJAD:

JÜRI AARMA, laulev näitleja

OOPER-KVARTETT koosseisus:
Henno Soode - viiul,

Eivin Toodo - viiul,

Kerstin Tomson - vioola,

Mati Leibak - tšello

Romantikat võib mõista mitut moodi - romantiline võib olla nii intiimne õhtu kahele kui vägev isamaa-armastus. Aga igal juhul kuulub romantika juurde tunnete väärtustamine, argipäevast põgenemine ja kauni hetke kalliks pidamine. Kõik, kes te sooviksite oma armsatele keset talvekülma midagi ilusat ja erilist pakkuda - kontsert lummava muusikaga meeldivas atmosfääris on hea võimalus ühendada romantiline õhtu kaunis ümbruses tundeküllase muusikaga.

Kavaga *Kaunitele daamidele* teevad kummarduse kõigile naistele Rahvusooper Estonia muusikutest koosnev Ooper-Kvartett ja laulev näitleja Jüri Aarma. Kuulda saab igatsevaid vene romansse, tuntud meloodiaid ooperitest, vähemtuntud eesti autorite lugusid kaasaegsest lavamuusikast, luulet, Rootsi kuninga Gustav III õuelauliku Carl Mikael Bellmanni laule-epistleid 18. sajandist ja palju muud kaunist, mis moel ehk teisel pühendatud armsatele naistele.

Ooper-Kvartett loodi aastal 1997. Viie aasta pärast peeti oma esimest juubelit, kuhu kutsuti õhtut juhtima laulev näitleja Jüri Aarma ning ühiselt esitati publikule Valter Ojakääru laul „Vana teater“.
Sellest ajast sai alguse koostöö, mis kestab siiani. Teoks on saanud kavad pealkirjadega: „Veider pidu“, „Alkoholist armastuseni“, „Vana mõisa vanad laulud“, Vivaldi „Aastaajad“ ning kontsertloeng hümnidest „Ei pea mitte püsti tõusma“.

 

Pilet 5€ müügil sularahas enne kontserdi algust kohapeal.