avaleht infopäring admin
        

RAEPROMENAAD 2017


Neljapäeval, 6.juulil kell 20 Pärnu Raehoovis

SAKSOFONIKVARTETT SAXEST JA KÄDY PLAAS

Kädy Plaas- vokaal
Ivo Lille - sopransaksofon
Rene Laur - altsaksofon
Lauri Sepp - tenorsaksofon
Sulev Sommer - baritonsaksofonKontsert koostöös Pärnu Rahvusvahelise Saksofoni- festivaliga SaxFest
Pilet 10/7€Kädy Plaas on hinnatud solist, kes esineb vokaalsümfoonilistes suurvormides ning teeb koostööd mitmete interpreetide ja ansamblitega.  Kädy on üles astunud koos paljude orkestritega ja teinud koostööd mainekate dirigentidega nii Eestis kui välismaal. Kontsertreisid on viinud teda Soome, Lätti, Leetu, Saksamaale ja Prantsusmaale. Kädy on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2006), Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja” (2007), Lili Kaelase Muusikafondi stipendiumi (2007) ning ta on Eesti Kultuurkapitali interpreedi stipendiumi laureaat (2008)
Kädy lõpetas 2007. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus jätkab samas Nadja Kuremi juhendamisel magistriõpinguid. Ta on osalenud Cathrine Sadolini, Ingrid Kremlingi ja Sona Ghazariani meistrikursustel.
 Aastatel 2002–2004 oli Kädy Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja, alates 2004. aastast tegutseb solistina projektiteatris Nargen Opera. Kädy ulatuslik repertuaar hõlmab muusikat varabarokist kaasaegse muusikani ning tema pagasisse kuulub üle kümne ooperirolli.


Saksofonist ja helilooja Ivo Lille on omandanud doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, samuti on ta lõpetanud magistriõpingud Soomes Sibeliuse Akadeemas. Ta on aktiivne saksofonisolist ja kammermuusik, seda nii klassikalise- kui džässmuusika vallas. Ivo on osalenud mitmete ansamblite, orkestrit ja bändide töös (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Orkester, NYYD Ensemble, Estonian Dream Big Band, Saksofonikvaretett SaxEst, Ivo Lille Group jt.). Ta on mitmekümne uudisteose esiettekandja ning salvestaja. Alates 2004. aastast on ta saksofoniõppejõud Eesti Muusika- ja Teatriadeemias.

1999. aastal loodud Saksofonikvarteti SaxEst mitmekesises repertuaaris on seadeid klassikalisest ja barokkmuusikast, originaalteoseid üle maailma, džässi ja soul’i ning nüüdismuusikat, seal hulgas Tõnu Kõrvitsa, Galina Grigorjeva, Kristjan Kõrveri, Ester Mägi, Helena Tulve ja Pärt Uusbergi looming. Kvartetiga on mänginud pianistid Irina Zahharenkova ja Age Juurikas, organistid Ulla Krigul ja Kristel Aer, kitarrist Virgo Sillamaa, klarnetist Madis Kari, trompetist Indrek Vau, saksofonist Siim Aimla ja tšellokvartett C-Jam ning laulnud Yaroslava Kozina, James Werts, Pille Lill, Meribel Müürsepp, Vox Clamantis ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Esiettekandele on toodud Timo Steineri „Ring“, Tõnu Kõrvitsa „A Ghealach Ur / New Moon / Noorkuu“ ja Mirjam Tally „Stjärnorna“. Lisaks USA-le, Tšehhile, Rumeeniale, Norrale, Lätile ja Suurbritanniale on üles astutud ka Tallinna Kammermuusika festivalil, Kuressaare Kammermuusika Päevadel, Eesti Muusika Päevadel, Tallinn Music Weekil ja Nargen Festivalil. SaxEsti kahel CD-l kõlab jõulumuusika („My Gift to You“, 2009, koos basskitarristi ja laulja James Wertsiga) ja klassikaline muusika läbi sajandite („Collocutio“, 2003).


Raepromenaadi kava aluseks on kahe barokkajastu suurkuju, Henry Purcelli ja Claudio Monteverdi helilooming. Muusika on asetatud uude, kaasaegsesse helivõtmesse, kaasates live elektroonikat ning lähenedes seadetele värske, ootamatu nurga alt. Muusika töötlused on teinud Ivo Lille.
Saxesti helinäited:

https://soundcloud.com/saxest